/header.png

Medová vína jsou u nás velmi oblíbená a stejně jako medovina jistě potěší každého, kdo si rád posedí při příjemné vůni se sklenkou něčeho tak dobrého, jako je právě medovina nebo medové víno.

Pro milovníky medového vína jsme připravili následující dárkové balení tří medových vín. Dárkový koš s medovým vínem obsahuje tři lahve prvotřídního medového vína dle vašeho výběru. A je jen na vás v jakém poměru si příchutě objednáte.

Toto dárkové balení je zabaleno do vkusné dřevěné bedýnky, která je vystlaná dřevěnou slámou. Tam se vejdou pohodlně právě tři lahve medového vína. Pokud medová vína budete chtít dát někomu jako dárek, nemusíte dárkový koš dále balit. Dřevěná kazeta již sama o sobě je dostatečně pohledná a reprezentativní.

Složení dárkového balení si vybere zákazník
Ano, správně. Je jen na vás, jaké složení vín si budete přát. Je zbytečné zákazníkovi cokoliv diktovat a vnucovat, vy sami víte nejlépe, co byste rádi ochutnali, nebo co byste rádi darovali.
Můžete svobodně vybírat mezi třemi druhy a chutěmi vín. V klidu svého pokoje si vyberte tři láhve libovolné příchuti, která vás zaujme. Na výběr máte z těchto medových vín: lesní, akátové a slunečnicové.

Medové víno či medovina?
Fakticky vzato je medovina a medové víno to samé. Dříve, kdy včelaři (brtníci) získávali med přímo z plástů lisováním nebo vyvářením, tedy technikou kterou se do medu dostal i vosk, pyl a další látky, bylo velmi těžké nakonec odhadnout, jak výsledný nápoj bude silný. Sladká a silnější (s vyšším obsahem alkoholu) medovina zastupovala roli aperitivů a „kořalek“. Slabší medovina se pak normálně popíjela jako například dnešní pivo. Dnes je ale situace jiná: kvůli zákonům, které přesně stanovují co je medovina podle obsahu alkoholu a cukru, má výrobce medoviny svázané ruce a nemůže vyrobit onu „slabší medovinu“. Proto se přistoupilo k medovým vínům, které jsou slabší, jemnější a dají sep opíjet bez těžších úhon ve větším množství.
medovy-pletovy-krem-1. medovy-pletovy-krem-2. medovy-pletovy-krem-3.